”Wszystko zaczyna się od Przedszkola…”

Bajkowe Prywatne Przedszkole to:

Bezpieczeństwo
Zaufanie
Akceptacja i szacunek
Kreatywność
Zabawa i nauka
Profesjonalna kadra pedagogiczna

Drodzy Rodzice!
Bardzo się cieszymy, że zainteresowaliście się ofertą Naszego Przedszkola, które zrodziło się z marzeń, by stworzyć miejsce baśniowe, niezwykłe, tętniące życiem, w którym dzieci czują się szczęśliwe oraz rozwijają się w tempie, którego dorośli nie są w stanie sobie wyobrazić!

Misja naszego przedszkola:

-Ideą przewodnią naszego przedszkola jest skoncentrowanie się na indywidualnym rozwoju dziecka, na który patrzymy wieloaspektowo, uwzględniając aktywność dziecka w sferze fizycznej, poznawczej, emocjonalnej i społecznej.
-Przedszkole jest placówką przyjazną, innowacyjną przygotowującą dzieci do podjęcia nauki w szkole, nastawioną na osiąganie sukcesów.
-Atmosfera przedszkola sprzyja akceptacji każdego dziecka, przeciwdziała izolacji społecznej i nietolerancji wobec wszelkiej „inności”.
- Duży nacisk kładziemy na przekazywanie wiedzy o ekologii i zdrowym stylu życia. Nasze dzieci doskonale znają piramidę żywienia i wiedzą jak dbać o planetę!
-Cyklicznie uczestniczymy w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Zdrowego Przedszkolaka”. Głównym celem akcji jest kształtowanie wśród dzieci, rodziców i nauczycieli nawyków zdrowego odżywiania.
-Stwarzamy dzieciom możliwość samorealizacji, pracy z rówieśnikami, kreatywnego myślenia, działania i przeżywania, uczestniczenia w ciekawych zajęciach, poznawania otaczającej rzeczywistości z zachowaniem wartości uniwersalnych: dobro, prawda i piękno.

Swoje zajęcia przygotowujemy w oparciu o najnowsze koncepcje i metody pracy. Wykorzystujemy zarówno programy MEN jak również autorskie

Programy realizowane w Bajkowym Prywatnym Przedszkolu w Jaśle  w roku szkolnym 2018/2019

• Program wychowania przedszkolnego  „Kocham Przedszkole” autorzy: M.Pleskot, A.Staszewska-Mieszak.
  • Program nauczania języka angielskiego– program autorstwa Pauliny Kościelniak
  • Program nauczania religii dla dzieci w wieku przedszkolnym  „Kochamy dobrego Boga” red. E. Osewska i ks. J. Stala
  • Program Wielokulturowości
  • Program Adaptacyjny -„Witaj przedszkolaku na bajkowym szlaku”
  • Program czytelniczy- "Bajkowa Przygoda z Książką"
  • Program -„Zdrowie emocjonalne i komunikacja przedszkolaka ”
  • Program edukacji zdrowotnej w przedszkolu -„Przedszkolak ci powie, jak dbać o zdrowie”
  • Program -”Wspomaganie rozwoju mowy dzieci w wieku przedszkolnym”
  • Program- "Bezpieczeństwo - przedszkolak wie, co dobre a co złe”
  • Program edukacji regionalnej -"Ziemia jasielska-moja mała Ojczyzna"
  • Program  edukacyjny- "Poznajemy zawody"
  • Programy Terapii Indywidualnej dla dzieci niepełnosprawnych opracowane przez zespół specjalistów

Aktywnie uczestniczymy w Ogólnopolskich Projektach:
  • AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA
  • DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY
  • CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
  • MAMO,TATO,WOLĘ WODĘ!
  • CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS
  • KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY
  • ZDROWO JEMY, ZDROWO ROŚNIEMY
  • POCZTÓWKOWE PRZEDSZKOLE
  • MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY
  • AKADEMIA WYOBRAŹNI PLAY-DOH
  • AKADEMIA AQUAFRESH
  • PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA
  • POSZUKIWACZE PRZYGÓD
  • ŁASUCHOWO, ALE ZDROWO
  • PROJEKT EDUKACYJNY UNICEF "zaWODY dla AFRYKI"
  • PROJEKT EDUKACYJNY "UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ"
Pomagamy i wspieramy uczestnicząc w akcjach:
  • GÓRA GROSZA
  • POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ
  • SZLACHETNA PACZKA
  • ZBIERAMY PLASTIKOWE NAKRĘTKI, BATERIE
  • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA-FUNDACJA MAM MARZENIA
  • PODZIEL SIĘ ZABAWKĄ-SZKOLNE KOŁO CARITAS ZS NR 4 W JAŚLE
  • "MIKOŁAJE SĄ WŚRÓD NAS"
  • ANTONIAŃSKI DAR SERCA
  • "KAŻDY ZNACZEK WSPIERA MISJE"
  • ANIOŁKOWE GRANIE
  • MARZYCIELSKA POCZTA

Zabawy i zajęcia obejmują:

- Realizację podstawy programowej Wychowania Przedszkolnego
- Edukację społeczno-moralną, zdrowotną, przyrodniczą, matematyczną, techniczna, muzyczną, plastyczną i teatralną
- Rozwijanie umiejętności, mówienia, słuchania i rozumienia
- Przygotowanie do pisania i czytania
-Poznawanie podstawowych technik plastycznych

W przedszkolu organizowane są zajęcia dodatkowe, dostępne dla wszystkich przedszkolaków:

- Gimnastyka
- Logorytmika
- Język angielski
- Tańce
- Rytmika
- Religia

REKRUTACJA W NASZYM PRZEDSZKOLU TRWA CAŁY ROK !

2018-09-18
OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

2018-02-18
Rekrutacja na rok szkolny 2018/2019